دسته‌بندی نشده

بررسی کامل ترانسمیتر فشار و ترانسمیتر دما

ترانسمیتر فشار و دما

ترانسمیترهای فشار و دما اصولاً تخصصی و دقیق کار می کند. لذا این ترانسمیتر ها معمولاً برای لوله ها و یا در صنایع غذایی کاربرد های فوق العاده ای دارند و کاربردهای آن ها را در زمینه داروسازی هم می توان مشاهده کرد. لذا بهترین تجهیزات اندازه گیری مورد استفاده قرار می‌ گیرند و باید نیازمندی های ما را تامین کند. می‌ توان گفت که در تمامی کارخانه های مواد غذایی و نوشیدنی ها از بهترین ترانسمیتر ها استفاده می شود تا بتوان برای اندازه گیری پارامترهای مختلف از آن استفاده کرد. لذا ما در این مطلب قصد داریم تا اطلاعات کلی راجع به ترانسمیتر فشار و دما در صنعت غذا و نوشیدنی به شما ارائه کنیم پس با ما همراه باشید.

ترانسمیتر اختلاف فشار چیست؟ بیشتر بخوانید..!

ترانسمیتر فشار و دما

ترانسمیتر دما مورد نیاز برای غذا و نوشیدنی

توجه داشته باشید که انواع غذاها و نوشیدنی ها حتماً باید در یک دمای از پیش تعیین شده تولید و از آن‌ ها نگهداری به عمل آید. این موضوع باعث می‌ شود تا کیفیت و ایمنی که مورد نیاز است کاملاً تامین شود. پس کنترل دقیق برای اندازه گیری دما باید در کل پروسه تولید مورد توجه قرار بگیرد. توجه داشته باشید که در دماهای پایین امکان به خطر افتادن بهداشت و ایمنی محصول بالا خواهد رفت. البته که اگر دمای بسیار بالا باشد مطمئناً هزینه و انرژی تلف خواهد شد و منجر به صرف هزینه بیشتر برای فرایند تولید می گردد.

ترانسمیتر فشار برای تولید مواد غذایی و نوشیدنی، برای اندازه گیری دما می باشد، نیازمند سنسورهایی است که بتواند فشار را اندازه گیری کند به همین دلیل باید از سنسورهای استفاده شود که بتوان فشار شدید پروسه تمیزکاری و استراتژی سیون را کاملاً تحمل کند

بررسی سنسورهای فشار و دما در زمان تولید

در این بخش می خواهیم به بررسی کارایی که برای سنسورهای دما و فشار عنوان می شود بپردازیم و با یک مثال ساده آن را کاملا مورد بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید که در سال میلیون‌ ها تن شیر خوراکی مورد استفاده قرار می‌ گیرد و از فرآورده های آن  استفاده می کنند. لذا فرایند های متفاوتی در زمان تولید محصولات لبنیاتی  صورت می گیرد و این فرایند تا پایان باید با دقت اندازه گیری و تحلیل شود.

لذا در زمان فرآیند تولید ممکن است که چندین بار شیر گرم و سپس خنک گردد و به همین دلیل حفظ یک دمای ثابت برای شیر جزو اتفاقاتی است که در پروسه تولید باید رعایت شود. در غیر این صورت شیر و فرآورده های آن از بین رفته و ضررهای زیادی به تولید کننده خواهد خورد. پس در اینجا باید از یک سنسور دمایی استفاده شود تا دمای شیر کاملا حفظ شود. اما مورد بعدی استفاده از سنسور فشار است. زمانی که محصولات غذایی و نوشیدنی را تولید می شود، آن ها در یک مخزن نگهداری می کنند.

مطالعه بیشتر: ترانسمیتر دما و رطوبت چگونه کار می کند؟

ترانسمیتر فشار و دما

پس باید فشار و سطح این مخازن اندازه گیری شود و با کمک سنسور دما، دمای این مخازن هم ثابت بماند. استفاده از سنسور دما در زمینه پخت و پز شیرینی ها و یا نان های مختلف از دیگر نکاتی است که کاربرد سنسور دما را بیشتر نشان می دهد. پس باید برای تولیدات مواد غذایی و نوشیدنی ها از ترانسمیتر فشار و دما استفاده کرد.

سنسور فشار و دما چه کاربردهای دیگری دارد

ما در بالا به بررسی کارایی سنسورهای فشار و دما پرداختیم. اما سوال می‌ شود که ترانسمیتر فشار و دما در صنایع غذایی و نوشیدنی کاربردهای دیگری دارد؟ در این مورد باید گفت که برای خالص سازی یا همان تصفیه آب بهداشتی، ذخیره سازی گاز مایع، توضیع مایعات، انتقال و جابجایی و تست غذا می توان از این ترانسمیتر ها استفاده کرد.

آیا می دانید: کاربرد مانیتورینگ در صنایع شیمیایی چیست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

همچنین برای هموژنیزه سازی، امولسیون، پاستوریزه کردن یا ماشین های پرکن یا فیلینگ، باید از این ترانسمیتر ها استفاده کرد. لازم به ذکر است که طراحی این سیستم ها نیاز دارد که حتماً از افراد حرفه ای و کارآمد استفاده شود و بهترین اقدامات در این زمینه صورت بگیرد. لذا استفاده از این ترانسمیتر ها و جمع آوری اطلاعات آنها و به کارگیری این اطلاعات در زمان تولید، تخصصی می باشد و باید فرد متخصص در این زمینه به صنعت تولید کمک کند. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی در زمینه ترانسمیتر های فشار و دما را به شما داده باشیم.