صنایع غذایی

صنایع غذایی

در صنایع غذایی و آشامیدنی به لحاظ حساسيت بالا در زمینه کیفیت محصول و رعایت موازین بهداشتی ، به كار گيري سيستم هاي كنترل و مانیتورینگ از اهميت ويژه اي برخوردار است و  شرکت تمام تدبیر پروژه های  متعددی را در این صنعت اجرا نموده است. این پروژه ها شامل  کنترل شرایط محیطی مانند سردخانه، گرمخانه ، خشک کن ، آون، انکوباتور  بوده یا شرایط تولید مانند  کنترل فرایند دیگ ، پایلوت و میکسر و غیره.

 

مشخصات سیستم:

  • هر دستگاه مانیتورینگ، یک ماژول مستقل”Stand-alone” است که مقادیر دما، رطوبت، فشار را بر روی LCD نمایش میدهد و وضعیت آلارم را نیز با  چراغ یا آژیر در آن اتاق اعلام می نماید.
  • مقادیر دما،رطوبت و… در حافظه دستگاه ذخیره می گردد و در صورت قطع ارتباط شبکه یا خاموش بودن کامپیوتر،دیتا حفظ می شود.
  • نصب سخت افزار با توجه به الزامات GMP صورت می گیرد و در نرم افزار مانیتورینگ، الزامات ۲۱ CFR Part 11 لحاظ شده است.
  • طراحی سیستم بر اساس شبکه صنعتی Modbus در داخل سایت و شبکه ارتباطی Ethernet و اینترنت برای خارج از آن می باشد. بنابراین امکان دسترسی به اطلاعات و مدیریت مجموعه از فواصل دور و نزدیک فراهم است.

امکان برنامه ریزی برای ارسال SMS های آلارم ،  به افراد مرتبط وجود دارد.


مانیتورینگ صنعتی چیست ؟

چنانچه مستحضرید در اکثر کارخانه ها ،دوربین های مدار بسته برای پایش ظاهری اتفاقات محیط کار استفاده می گردد، اما برای مشاهده و ثبت شرایط تولید محصول و وضعیت ماشین آلات، ابزارکار چیست؟ پاسخ این سوال ” سیستم های مانیتورینگ صنعتی” است.

بالا بودن ضایعات تولید، خرابی زود هنگام ماشین آلات وتاسیسات،سوختن ناگهانی الکتروموتورها، هدر رفتن انرژی، راندمان پایین و زیانهای ناشی از سهل انگاری پرسنل، از چالشهای مهم واحدهای تولیدی است. سیستم های مانیتورینگ صنعتی، راه حل موثر برای ردیابی و پیش گیری از این موارد می باشد.

ادامه مطلب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *