صنایع توتون و تنباکو

صنایع توتون و تنباکو

  • کنترل رطوبت توتون در خط تولید:

شرکت تمام تدبیر نماینده انحصاری شرکت NDC Infrared Eng. انگلستان در زمینه سیستمهای اندازه گیری فوق پیشرفته اپتیکی اندازه گیری رطوبت، قند و نیکوتین توتون می باشد و محصولات پیشرفته این شرکت برای  اندازه گیری و کنترل رطوبت توتون را ارائه می نماید.  این دستگاهها  رطوبت توتون را در حال حرکت بر روی تسمه نقاله ، بصورت پیوسته  و با دقت  %۰٫۱   اندازه گیری می نماید و فرمان کنترل رطوبت را فراهم می کند. 

 

  • کنترل و مانیتورینگ دما و رطوبت در اتاق ها و سالن های خشک کن و عمل آوری توتون:

شرکت تمام تدبیر دستگاه کنترل دما و رطوبت مدل THCM4 را برای کنترل دقیق دما و رطوبت درسالن های خشک کن و عمل آوری توتون،  ارائه می نماید. این سیستم یک دستگاه قابل برنامه ریزی توسط کاربر است و ضمن اندازه گیری و ثبت دما و رطوبت ، فرمان کنترل به شیربرقی و پمپ و فن و دمپرهای تهویه را برای تنظیم دما و رطوبت اعمال می نماید و درصورتی که دما یا رطوبت از حد مجاز خارج شود، فرمان آلارم را فعال می نماید. سنسور دما و رطوبت به کار رفته، از نوع Wet/Dry Bulb می باشد که بسیار دقیق است و با گذشت زمان دقت و حساسیت آن کاهش نمی یابد و مخصوص دستگاههای خشک کن طراحی شده است.

 

  • نمایش و ثبت وضعیت کارکرد ماشین آلات :

مشاهده و ثبت سیگنالهای مهم مربوط به هر ماشین، معیاری برای سنجش کمی و کیفی کارکرد آن ماشین می باشد و امکان برنامه ریزی برای بازدهی بیشتر و سرویس بموقع آنرا فراهم می نماید. شرکت تمام تدبیر سیستم های مانیتورینگ صنعتی را  برای این منظور ارائه می نماید و بوسیله آن می توان شرایط کارکرد ماشین را ثبت کامپیوتری نمود و زمان های توقف و علل آنرا بررسی کرد.


مانیتورینگ صنعتی چیست ؟

چنانچه مستحضرید در اکثر کارخانه ها ،دوربین های مدار بسته برای پایش ظاهری اتفاقات محیط کار استفاده می گردد، اما برای مشاهده و ثبت شرایط تولید محصول و وضعیت ماشین آلات، ابزارکار چیست؟ پاسخ این سوال ” سیستم های مانیتورینگ صنعتی” است.

بالا بودن ضایعات تولید، خرابی زود هنگام ماشین آلات وتاسیسات،سوختن ناگهانی الکتروموتورها، هدر رفتن انرژی، راندمان پایین و زیانهای ناشی از سهل انگاری پرسنل، از چالشهای مهم واحدهای تولیدی است. سیستم های مانیتورینگ صنعتی، راه حل موثر برای ردیابی و پیش گیری از این موارد می باشد.

ادامه مطلب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *